Szkoła Żeglarstwa Morskiego

*****************************************

Czym się charakteryzują nasze rejsy...

... rejsy organizowane przez nasza szkołę, to rejsy według starej szkoły PZŻ, tak pogardzanej przez niektóre środowiska.

Na naszych rejsach, każdy chętny do nauki, pozna tajniki nawigacji terestrycznej oraz elementy astronawigacji. Nawigacja prowadzona jest na mapach papierowych wraz z nanoszeniem kursów oraz pozycji zliczeniowej i obserwowanej.

Obowiązkowo prowadzony jest w pełni i zgodnie ze sztuką Dziennik Jachtowy.

Podczas rejsów, stosowany jest klasyczny podział załogi na wachty: trzy lub dwie wachty nawigacyjne i jedna kambuzowa, tak więc, każdy będzie miał również możliwość sprawdzenia się jako Wielce Szanowny Kuk.

W czasie rejsów, uczymy zasad Etykiety jachtowej, Locji, Teorii żeglowania, no i oczywiście manewrowania jachtem żaglowym pod żaglami i na silniku.

Nie pomijamy całkowicie nawigacji GPS, ale jej obsługa jest tak prosta, że tam nie ma czego uczyć :-)
Gorzej jak "zabraknie" prądu i GPS nie działa, a jesteśmy gdzieś na Północnym czy Bałtyku. Wówczas wiedza zdobyta na naszych rejsach okazuje się... ... BEZCENNA.

Na każdym z naszych rejsów jest przynajmniej jeden dłuższy przelot, tak ok. 48 - 56 godzin, tak więc dwie noce w morzu są zapewnione. A żeglowanie po bezkresnym morzu w nocy? Coś niezapomnianego i pięknego!
Nie można tego porównać w żadnym aspekcie z żeglowaniem ( yachtingiem - portingiem ), tylko i wyłącznie dziennym od portu do portu.

Zapraszamy tych, którzy chcą poczuć smak prawdziwego żeglarstwa morskiego, a w dalszej kolejności oceanicznego...

*****************************************